Drevené parkety

Drevené parkety

Drevo je ten najprirodzenejší materiál, ktorý môžete na podlahu vybrať. Po vhodnej povrchovej úprave vydržia drevené parkety v dobrej kondícii celé desaťročia, je to teplý a na dotyk príjemný materiál. Vďaka tomu, že drevo má štruktúru, ktorá sa neopakuje, získate v interiéri či exteriéri unikátnu podlahu. Drevené parkety je možné pokladať v troch rôznych prevedeniach - poznáme masívne drevené parkety, plávajúce drevené podlahy a dvojvrstvové drevené parkety. Napriek mnohým nesporným výhodám drevených podláh je potrebné spomenúť aj zrejme jedinú starosť, ktorú drevené podlaha prináša - o povrch parkiet sa treba z času načas starať, vhodne ho ošetriť a každých 10 rokov je vhodné drevené parkety podľa kondície prebrúsiť a prelakovať. 

Rýchlu pomocu pre výber tej správnej podlahy Vám môže poskytnúť nasledujúca tabuľka, avšak najlepšie bude, keď nás kontaktujete so svojim zámerom a my Vám radi poradíme akú podlahu bude najlepšie zvoliť do Vášho priestoru.

Parameter

Masívne parkety

Plávajúca drevená podlaha

Dvojvrstvová drevená podlaha

Laminát

Priestor kam je vhodná

Bytové priestory, rodinné domy, nebytové priestory, športové zariadenia

Bytové priestory, rodinné domy

Bytové priestory, rodinné domy,

Bytové priestory, rodinné domy, nebytové priestory

Priestory kam sú nevhodné

Priestory so zvýšenou vlhkosťou (kúpelňa)

Priestory so zvýšenou vlhkosťou (kúpelňa), veľmi frekventované priestory

Priestory so zvýšenou vlhkosťou (kúpelňa)

Priestory so zvýšenou vlhkosťou (kúpelňa)

Časová náročnosť montáže

Časovo náročnejšie

Rýchla a jednoduchá montáž

Stredná náročnosť

Rýchla a jednoduchá montáž

Zaťažiteňosť podlahy po montáži

24 hodín po ukončení prác je možné podlahu zaťažiť, v prípade realizácie konečnej povrchovej úpravy je možné zaťažiť ju po 48 hodinách

Zaťaženie je možné hneď po ukončení montáže

24 hodín po ukončení montáže

Zaťaženie je možné hneď po montáži

Údržba – jej náročnosť

Vysávanie, umývanie s minimálnym množstvom vody, vhodné pravidelné ošetrovanie refresherom alebo voskom cca 2x ročne, v závislosti od záťaže

Vysávanie, umývanie s minimálnym množstvom vody, vhodné pravidelné ošetrovanie refresherom alebo voskom cca 2x ročne, v závislosti od záťaže

Vysávanie, umývanie s minimálnym množstvom vody, vhodné pravidelné ošetrovanie refresherom alebo voskom cca 2x ročne, v závislosti od záťaže

Vysávanie, umývanie s minimálnym množstvom vody

Vhodné na podlahové kúrenie?

áno

áno

najvhodnejšie

áno

Frekventované priestory

áno

najmenej vhodná

áno

Áno, ale má nižšiu životnosť

Zvukové vlastnosti

V závislosti od spôsobu montáže, menej hlučná

Trocha hlučnejšia

Najlepšie zvukoizolačné vlastnosti, lepí sa priamo na podklad

Hlučnejšia podlaha

Teplotná vodivosť

Príjemný pocit tepla

Príjemný pocit tepla

Príjemný pocit tepla

Chladnejšia pocitovo

Možnosť renovácie

Veľmi dlhá životnosť, možná viacnásobná renovácia

Renovácia možná maximálne 2x počas doby životnosti

Renovácia možná viackrát, v závislosti od hrúbky nášľapnej vrstvy

Nie je možná renovácia

Vhodná pre alergikov

áno

áno

áno

áno

 

Masívne drevené parkety

Masívne drevené parkety pozná asi každý - je to najklasickejšia forma drevenej podlahy používaná oddávna. Drevo je prírodný produkt, preto vždy patrilo k preferovaným materiálom. Drevo je rôznorodé, odchýlky od farby a štruktúry sú podmienené prírodným rastom a nie je možné im zabrániť. Kresba, farebnosť a štruktúra sú jedinečné, nikdy nenájdeme dva rovnaké kusy dreva a platí to aj pre masívne drevené parkety. Má nezameniteľné vlastnosti, je prirodzeným regulátorom vzdušnej vlhkosti v danom priestore, čím vytvára pre človeka zdravé životné prostredie. Oproti iným materiálom vyniká výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktoré oceníme najmä v chladnejšom období. Masívne drevené parkety sa dajú používať aj v kombinácii podlahovým kúrením. Pri celoplošnom lepení patrí masívna podlaha medzi najtichšie druhy podláh. Má veľmi dlhú životnosť, je možné ju opakovane renovovať. 

Naša firma pracuje s kvalitnými druhmi drevených masívnych podláh od renomovaných výrobcov, zároveň dokážeme prispôsobiť farebný vzhľad a štruktúru masívnych parkiet podľa vašich predstáv. Spolupracujeme aj s dizajnérkou, ktorá vie vašu predstavu položiť na papier a doladiť zvyšok interiéru k vašej spokojnosti.

Plávajúce drevené podlahy

Väčšina drevených podláh sa dnes vyrába vo viacvrstvovom prevedení. Má to význam hlavne kvôli stabilite podlahy. Tieto podlahy je možné vyrábať vo väčších rozmeroch. Ich výhodou je, že je možné pri trojvrstvovej parkete realizovať montáž drevenej podlahy voľne bez lepenia alebo lepiť ju priamo na betónový povrch.

Priemyselne vyrábané plávajúce drevené podlahy už väčšinou majú finálnu povrchovú úpravu, bývajú teda olejované alebo lakované, čo urýchľuje ich inštaláciu. Pri údržbe týchto podláh je dobré používať doporučené ošetrovacie prostriedky, či už na ich čistenie alebo ochranu. Veľkú škálu týchto ošetrujúcich prípravkou môžte nájsť aj u nás v predajni. 

Výhodou plávajucich drevených podláh je vysoká variabilita dekorov, preto keď sa rozhodujete pri výbere drevenej podlahy, viete výborne z tejto škály napasovať farebný odtieň hodiaci sa k vášmu interiéru. 

Dvojvrstvové drevené parkety

Pri dvojvrstvovej drevenej parkete je možné len priame lepenie na podlahu. Tento spôsob pokládky zvyšuje životnosť podlahy, je tichšia a táto technológia sa využíva najmä pri podlahovom kúrení, čím sa zlepšuje prestup tepla. 

Ak si pre váš byt či dom zvolíte tento typ podlahy vydrží vám desaťročia. Údržba týchto podláh je ako pri ostatných typoch drevených podláh. Tým, že je táto podlaha lepená priamo na betónový povrch, je oveľa stabilnejšia, menej pracuje, nevyžaduje veľa prechodových líšt. To znamená, že môžeme tvoriť väčšie plochy bez prerušenia, čo v priestore krajšie ukáže. Taktiež jej nevadí väčšie zaťaženie nábytkom. Dnes komerčne predávaná dvojvrstvová podlaha väčšinou už obsahuje finálnu povrchovú úpravu.

Naše realizácie

Rekonštrukcia starého bytu, korok do kuchyne
Realizácia korkovej podlahy v starom byte v Bratislave si vyžiadala značnú prípravu, bolo treba vybetónovať a nivelizovať podklad, pretože korok treba lepiť na úplne rovný podklad. Prípadné...
Viac o našej práci

Najnovšie články v blogu

Parket Gamaku

Firma Parket Gamaku s.r.o. vznikla v roku 2000. Našou hlavnou činosťou je kompletná realizácia nových drevených parkiet, renovácia starých parketových a iných podláh. Na túto činnosť používame vysoko výkonné brúsne stroje s odsávaním (Hummel, Örebro, Unico, Viking, Trio), práce vykonávajú zaškolení pracovníci s viacročnou praxou.

Na povrchovú úpravu používame ekologické laky svetovej kvality od švédskej firmy BONA. Ďalej sa zaoberáme dodávkou a montážou laminátových plávajúcich podláh značky KAINDL a drevených plávajúcich podláh.

Od roku 2002 sme členmi Cechu podlahárov Slovenska.

Otváracia doba

Pondelok - Piatok
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 13:00

Kde nás nájdete

Parket Gamaku s.r.o.

Staviteľská 1 (vchod do budovy z Pribylinskej ulice)
800 00 Bratislava

Navigovať do predajne