Korkové podlahy

korok moonlight dlaždica 60 x 30 cm

Korok je prírodný produkt, ktorý získavame z kôry korkového dubu. Má jedinečné tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti, vysokú pružnosť a výborné antibakteriálne vlastnosti. Aj preto jeho obľuba neustále stúpa. Vyrába sa v rôznych formách podlahy. Dostupná je ako korková plávajúca podlaha, korkové dlaždice, ktoré sa lepia priamo na podklad a obkladový korok, ktorý sa najčastejšie lepí na stenu. Podlaha sa dnes už vyrába v rôznych farebných vyhotoveniach a povrchových úpravách.

Medzi najdôležitejšie výhody korku patrí:

  • je to 100 % čistý prírodný produkt
  • celoročne si udržuje rovnakú teplotu
  • má vysoký komfort nášľapu, je mäkký, ako keby ste chodili v barefootoch
  • redukuje hlučnosť chôdze na polovicu
  • odolný voči pádu predmetov a tlmí nárazy
  • zlepšuje vnútronú mikroklímu prostredia absorpciou a resorbciou vzdušnej vlhkosti
  • je v súlade so štandardmi pre vnútornú mikroklímu, bol testovaný na vyše 200 potenciálnych patogénov

Veľkou výhodou korku je, že sa môže používať aj do veľkoplošných priestorov, tým, že je pružný nedochádza k jeho mechanickému poškodeniu a môže sa klásť bez prerušenia až na ploche 3200m2, teda nevyžaduje na tejto ploche žiadne prechodové lišty.

Na zvýšenie povrchovej odolnosti voči vode sa vyrábajú korkové podlahy s povrchovou úpravou vo forme vinylkorku alebo hydrokorku, ktoré sú vhodné aj do kúpeľní, kuchýň, či iných vlhkom kontaktovaných priestorov. Vďaka tejto povrchovej úprave vzniká zároveň priestor pre ešte väčšiu variabilitu farebných povrchov. Obľúbené sú dekory imitujúce drevo či kameň.

Technický korok sa používa taktiež napríklad na rolky na nástenky, ortopedické pomôcky, izolátory, antivibračné podložky, atď.. U nás na predajni nájdete všetky tieto výrobky.

Najnovšie články v blogu

Parket Gamaku

Firma Parket Gamaku s.r.o. vznikla v roku 2000. Našou hlavnou činosťou je kompletná realizácia nových drevených parkiet, renovácia starých parketových a iných podláh. Na túto činnosť používame vysoko výkonné brúsne stroje s odsávaním (Hummel, Örebro, Unico, Viking, Trio), práce vykonávajú zaškolení pracovníci s viacročnou praxou.

Na povrchovú úpravu používame ekologické laky svetovej kvality od švédskej firmy BONA. Ďalej sa zaoberáme dodávkou a montážou laminátových plávajúcich podláh značky KAINDL a drevených plávajúcich podláh.

Od roku 2002 sme členmi Cechu podlahárov Slovenska.

Otváracia doba

Pondelok - Piatok
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 13:00

Kde nás nájdete

Parket Gamaku s.r.o.

Staviteľská 1 (vchod do budovy z Pribylinskej ulice)
800 00 Bratislava

Navigovať do predajne