Poradíme vám, ako na údržbu terasy na jar

Pohľad na ošetrenú podlahu na terase
Pohľad na ošetrenú podlahu na terase

Veľa z nás sa pri voľbe vzhľadu drevenej podlahy terasy svojho domu či balkóna rozhodne pre výber niektorej z exotických drevín. Vďaka svojim vlastnostiam, hlavne vysokej odolnosti voči vode, nešmykľavému povrchu a príjemnému dotyku, ju často volíme aj na plochu okolo bazéna. Je to vcelku náročná počiatočná investícia, ktorá však, ak sa dobre o ňu staráme, vydrží desatročia. Najčastejšie používanými drevinami sú Ipe, Cumaru, či Bankirai, každá špecifická svojim zafarbením a vysokou tvrdosťou. 

Hneď po inštalácii sa takáto terasová podlaha musí prvý krát hneď naolejovať a v priebehu pár mesiacov je dobré tento náter zopakovať. Máme veľmi dobré skúsenosti s olejmi značky Loba a Bona, ktoré sú svetlostále a spĺňajú náročné normy pre uvoľňovanie prchavých látok. Zákazníci si nás pravidelne volajú pre túto údržbu a niekedy sa stáva, že dlhodobým neošetrením drevo z podlahy zošedne a keď chceme znova získať jeho pôvodný vzhľad, je nutné prekartáčovanie špeciálnym strojom a následné olejovanie.

Zákazníci si pri výbere dreviny pre svoju terasovú podlahu volia napríklad sibírsky smrekovec, ktorého zafarbenie je možné zmeniť pigmentovanými olejmi. Tu je potrebná profesionálna starostlivosť od nás, pretože pri neodbornom olejovaní je náročnejšie udržať rovnomerné zafarbenie terasy po dlhšiu dobu. 

Vo všeobecnosti sa odporúča, ak chceme zachovať dlhodobo pôvodný vzhľad podlahy na terase, po montáži zo začiatku jej povrch pravidelne olejovať, najmä na jar a na jeseň. S pribúdajúcim vekom môže frekvencia olejovania klesať. Niektorí zákazníci volia prirodzený vzhľad podlahy, keď drevo vplyvom poveternostných podmienok zošedne. 

Ďalšie články

Špecialista na drevené parkety
Špecialista na plávajúce podlahy
Špecialista na renováciu podláh
20 rokov skúseností

Parket Gamaku

Firma Parket Gamaku s.r.o. vznikla v roku 2000. Našou hlavnou činosťou je kompletná realizácia nových drevených parkiet, renovácia starých parketových a iných podláh. Na túto činnosť používame vysoko výkonné brúsne stroje s odsávaním (Hummel, Örebro, Unico, Viking, Trio), práce vykonávajú zaškolení pracovníci s viacročnou praxou.

Na povrchovú úpravu používame ekologické laky svetovej kvality od švédskej firmy BONA. Ďalej sa zaoberáme dodávkou a montážou laminátových plávajúcich podláh značky KAINDL a drevených plávajúcich podláh.

Od roku 2002 sme členmi Cechu podlahárov Slovenska.

Otváracia doba

Pondelok - Piatok
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 13:00

Kde nás nájdete

Parket Gamaku s.r.o.

Staviteľská 1 (vchod do budovy z Pribylinskej ulice)
800 00 Bratislava

Navigovať do predajne