Čo so zatečenou podlahou s použitím kreativity a farieb - efekt starého dreva

Prerobená podlaha po vytopení vo výsledku
Prerobená podlaha po vytopení vo výsledku

V našej praxi parketárov zažívame rôzne situácie, ako napríklad, keď sa vám stane inšpiratívnou vlastné bývanie, keď sa niečo "nežiadané" doma prihodí. Stalo sa mi, že po návrate z dovolenky vytopil poškodený ventil v nedokončenej kúpeľni novú drevenú podlahu. Ani po prebrúsení fľaky na podlahe úlne nezmizli, preto sme sa s partnerkou rozhodli zaexperimentovať. Prednedávnom sme absolvovali kurz maľovania kriedovými farbami na drevo, tak sme si povedali, že to skúsime. Najprv sme na vybrúsenú podlahu naniesli farbu, najskôr jeden odtieň, potom druhý a po ich vybrúsení brúsnym papierom sa podlaha zafixovala pigmentovaným voskom. Na záver sme podlahu ešte preolejovali matným olejom, aby bol povrch odolný voči pošriabaniu a vode. Vo výsledku má podlaha veľmi zaujímavý odtieň imitujúci farbu starého dreva, čo bolo našim cieľom. Veď posúďte sami.. Vo finále sme WC doplnili vlastnoručne vyrobenými doplnkami a dverami s použitím tých istých farieb na drevo.

Ďalšie články

Špecialista na drevené parkety
Špecialista na plávajúce podlahy
Špecialista na renováciu podláh
20 rokov skúseností

Parket Gamaku

Firma Parket Gamaku s.r.o. vznikla v roku 2000. Našou hlavnou činosťou je kompletná realizácia nových drevených parkiet, renovácia starých parketových a iných podláh. Na túto činnosť používame vysoko výkonné brúsne stroje s odsávaním (Hummel, Örebro, Unico, Viking, Trio), práce vykonávajú zaškolení pracovníci s viacročnou praxou.

Na povrchovú úpravu používame ekologické laky svetovej kvality od švédskej firmy BONA. Ďalej sa zaoberáme dodávkou a montážou laminátových plávajúcich podláh značky KAINDL a drevených plávajúcich podláh.

Od roku 2002 sme členmi Cechu podlahárov Slovenska.

Otváracia doba

Pondelok - Piatok
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 13:00

Kde nás nájdete

Parket Gamaku s.r.o.

Staviteľská 1 (vchod do budovy z Pribylinskej ulice)
800 00 Bratislava

Navigovať do predajne