Inšpirácia od parketára v období karantény

Kovanie na posuvných dverách v detaile
Kovanie na posuvných dverách v detaile

Ak ste trocha zruční a máte doma potrebné náradie na rezanie a opracovanie dreva, môžte sa inšpirovať našimi tipmi, čo všetko sa dá urobiť zo zvyšných metrov plávajúcej podlahy, ktorá vám zostala doma.. Na ukážku sme vzali pár dosiek plávajúcej podlahy od firmy Kahrs, ktoré imitujú vzhľad starého dreva. Schválne sme volili miesta, kde parketa bola štruktúrovaná, s odtlačkami po údere klincom, či hlbokou ryhou. Keďže práve dokončujeme náš dom, napadlo nám vyrobiť stodolové dvere (hovorí sa im aj Barndoors) a nábytok do kúpeľne. Plávajúcu podlahu sme podlepili drevenou preglejkou, aby boli dosky pevnejšie a pôsobili masívnejšie, a nalepili potom druhý rad laminátových parkiet z opačnej strany. Z vnútornej strany dverí sme umiestnili zrkadlo. Nakoniec sme špáry vytmelili tmavým tmelom a hrany zahladili.. Tento štýl sme aplikovali aj na stolík do kúpeľne a k nemu ladiace zrkadlo. Toto obdobie nás inšpirovalo aj k tomu, že okrem pokládky podláh môžeme do našej ponuky zaradiť aj takýto typ výrobkov hodiacich sa do vášho interiéru. Pre inšpiráciu prikladáme aj fotky, čo všetko môžete zhotoviť zo starého dreveného trámu.

Ďalšie články

Špecialista na drevené parkety
Špecialista na plávajúce podlahy
Špecialista na renováciu podláh
20 rokov skúseností

Parket Gamaku

Firma Parket Gamaku s.r.o. vznikla v roku 2000. Našou hlavnou činosťou je kompletná realizácia nových drevených parkiet, renovácia starých parketových a iných podláh. Na túto činnosť používame vysoko výkonné brúsne stroje s odsávaním (Hummel, Örebro, Unico, Viking, Trio), práce vykonávajú zaškolení pracovníci s viacročnou praxou.

Na povrchovú úpravu používame ekologické laky svetovej kvality od švédskej firmy BONA. Ďalej sa zaoberáme dodávkou a montážou laminátových plávajúcich podláh značky KAINDL a drevených plávajúcich podláh.

Od roku 2002 sme členmi Cechu podlahárov Slovenska.

Otváracia doba

Pondelok - Piatok
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 13:00

Kde nás nájdete

Parket Gamaku s.r.o.

Staviteľská 1 (vchod do budovy z Pribylinskej ulice)
800 00 Bratislava

Navigovať do predajne